Yanmar VC20 Yat Kontrol Sistemi


Yanmar Marine International’ın piyasaya çıkardığı VC20, işlevsellik, modern tasarım ve kolay montaj özelliklerini bir arada sunuyor.

Yanmar VC20, motor kumanda kolları dahil olmak üzere tüm kontrol sistemi işlevleri için özel mod’lar sunuyor. Kuyruklu motor uygulamalarında joystick sisteme baş pervane ile entegre edilerek yanaşmalarda tekne sahiplerine tam kontrol olanağı sağlıyor. Dört kumanda bölümü olan teknelerde dahi kullanılabiliyor. Tüm common rail motor serisi ve şanzımanlara uygun olan ürün, tek, çift ve üç motor uygulamaları için geliştirilmiş. VC20’nin yeni aerodinamik tasarımı daha az bileşen, bağlantı parçası ve kablo içeriyor. Doğrudan kumanda kollarının içinde CAN dönüştürücü kullandığı için birden fazla istasyon konfigürasyonunda harici kullanılan modüllerin sayısını bir adede indiriyor. Birinci nesil VC10 ile karşılaştırıldığında VC20 işlevsel iyileştirmeler, hızlı montaj, hızlı kurulum ve basit bakım olanağı gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

Kumanda kontrol kolları ve motor start/stop panelleri ve dokunmatik düğmelere sahip. Suya karşı dayanıklılığı artırılmış. VC20 ekranında bütünleşik bir görünüm ve his yaratmak için sistemle uyumlu siyah çerçeve kullanılmış. Senkronizasyon ve otomatik ışık karartma sistemi, ekipmanı etkili bir şekilde aydınlatıyor.Yanmar Marine International Pazarlama Müdürü Sander Gesink, VC20 ile ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Yenilikçi ve teknoloji odaklı deniz motorlarının lider tedarikçisi olarak Yanmar, teknoloji ve tasarım konusunda liderlik hedefini devam ettirmek için yeni nesil VC20 Yat Kontrol Sistemi’ni sunmaktan mutluluk duyar. Bu, yat sahipleri için gelişmiş bir deneyim. VC20, gelecek yıllarda üzerine inşa edebileceğimiz, artan işlevsellik için değişen eğilimleri ve talepleri karşılamak adına ortaya koyduğumuz VC10’un başarısını takip eden bir kontrol sistemdir. Şirket içi tasarımcımız Ken Okuyama tarafından geliştirilmiş modern görünümlü dizaynın yanında önemli işlevsel iyileştirmeleri, daha az bileşen ve kablo bağlantısını içeren VC20 sistemin montaj işlemi de oldukça basitleştirildi.”

VC20, Yanmar’ın yeni piyasaya sürülen 6LF ve 6LT motorların yanı sıra yelken, özel yat ve hafif ticari uygulamalar için diğer yerleşik common rail dizel motorları, JH-CR, 4LV, 8LV, 6LY-CR serileri ile de uyumlu.” Yanmar’ın Türkiye distribütörü Denpar Makina Satış Müdürü Selim Yalçın ise VC20 Motor ve Yat Kontrol Sistemi’nin tekne sahiplerine keyifli bir deneyim sunacağını belirtirken, Yanmar gibi çevreci, temiz, verimli ve güvenilir deniz motorlarını üreten bir firmayı temsil etmekten duydukları gururu da özellikle vurguladı.

https://www.denpar.com