Uluslararası Boat Show Tuzla deniz tutkunlarını buluşturdu


Uluslararası Boat Show Tuzla, 2-10 Ekim 2021 tarihleri arasında deniz tutkunlarını bir araya getirdi

Boat Show Tuzla’nın ardından

Uluslararası Boat Show Tuzla’da Avrupalıların yanı sıra özellikle Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler, Ukrayna ve Rusya‘nın da ilgisini çeken Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nda bu yıl Avustralya, Dubai ve Amerika’dan da gelenlerle 3.150 yabancı ziyaretçi sayısına ulaşıldı.  2022’nin en özel tekne tasarımları, 2021’nin son avantajları ve ödüllü tasarımların yanı sıra sektörün önemli markalarının dünyada ve Türkiye’de ilk kez sergilenen tekneleri de Uluslararası Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’ndaydı.

Uluslararası Boat Show Tuzla’da 200’ün üzerinde tekne sergilendi

Pandeminin etkisiyle tüm dünyada ekonomik zorluklar yaşanırken; izole yaşamı seçerek deniz yolculuğuna tutkunun artışıyla ve yaşam tarzını bu yönde şekillendiren kişiler ile yat sektörünün yüzü güldü. 

Fuar, her bütçeye uygun fiyatlarda ve boyları 5 metre ile 40 metre arasında değişen 200’ün üzerinde tekneyi yeni sahipleri buluşturmak için kapılarını açtı. Lüks megayatlar, motoryatlar, katamaranlar, yelkenliler ve guletlerin yanı sıra düşük bütçeyle deniz keyfini yaşamak isteyenler için fiyatı 90 bin TL’den başlayan ekonomik tekneler de yer aldı.

Tuzla Boat Show gelecek yıl 1-9 Ekim 2022 tarihleri arasında

Uluslararası Bot Show Tuzla Fuarlar Direktörü Gökmen Aydın, fuarla ilgili açıklamasında; katılımcı firmaların ve ziyaretçilerin sayısı ve niteliği ile uluslararası düzeyde bir fuar düzenlendiğini, emeği geçen ve katkıda bulunan tüm paydaşları ile herkesin memnun olduğu büyük bir buluşma gerçekleştirdiğini belirtti. Gelecek yıla bugünden başlayarak hazırlanacakları ifade eden Aydın, tüm katılımcı ve işbirlikçilerle ses getirecek bir organizasyona imza atacaklarını söyledi.

Boat Show Tuzla Deniz Fuarı’nı rakamlarla tanıyalım

  • Fuar Alanı: VIAPORT Marina, Tuzla
  • Tarih: 2-10 Ekim 2021
  • Sergilenen Ürünler: Motoryat, yelkenli, sürat teknesi, lansman ve sıfır tekneler, katamaran, deniz ekipmanı, charter firmaları, hibrit tekneler ve teknolojileri, deniz motosikleti, motorlar, bot, tekstil ürünleri
  • Ziyaretçi Sayısı: 31.762
  • Yabancı Ziyaretçi Sayısı: 3150   
  • Katılımcı Ülke Sayısı: 18
  • Katılımcı Firma Adedi: 74
  • Sergilenen Tekne Adedi: 200 +
  • Sergilenen Marka Adedi: 400 +