TYBA'dan anlamlı ziyaret


Türk Yat Sektörünün Temsilcileri, Cumhuriyetin 100. Yıldönümünde Anıtkabir'i ziyaret etti.

Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği (TYBA) üyesi 30 yat firması sahibi ve temsilcisi, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yıldönümünü Anıtkabir’de Ata’ın huzurunda kutladı.

İstanbul, İzmir, Muğla gibi çeşitli illerden gelen yat sektörünün öncü isimleri Anıtkabir’de düzenlenen bir törenin ardından mozaleye çelenk koydu ve ardından deftere imzalarını atarak Cumhuriyet'in 100. Yılı'nı kutladılar.

TYBA Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Aysun deftere yazdığı yazıda Büyük önder, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e  TYBA adına  saygı, sevgi ve minnet duygularını aktardı.

TYBA Anıtkabir ziyaretinin ardından, Ankara programı kapsamında TBMM’ye de ziyarette bulundu. TYBA Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Muğla Milletvekili Sayın Kadem Mete’yi makamında ziyaret ederek, Türk Ticari Yatçılığının sorunları hakkında görüşme yaptı.

Ayrıca Başkent Üniversitesi ile yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde Thermopolium Gastronomi Akademisini de ziyaret ederek,Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Sn.Prof.Dr.Hakan Turgut ,TGA Müdürü Sn.Tuncay Timoçin ve bölümde görevli değerli hocalar ile Türk Ticari Yatçılığının gastronomi alanı ve bu alanda çalışacak yat aşçılarının yetiştirilmesi konusunda görüşmeler yapılmıştır.

TYBA Hakkında
TYBA, 94 üyesi ve standartlarına uygun 800 mavi tur teknesi ile Türkiye'nin yat sektöründe lider konumundadır. Sadece ülke içinde değil, dünya genelinde yatçılık sektöründe oldukça etkili bir konuma sahip olan TYBA, düzenlediği TYBA Yacht Charter Show ile Akdeniz çanağının en önemli yatçılık etkinliklerinden birine 2019 yılından itibaren imza atmakta ve dünya mavi tur tatil anlayışına yön vermektedir.