Radisson’un ilk Elektrikli Şarj Merkezi


Radisson Otel Grubu, Allego şirketi iş birliğiyle, grubun ilk ultra hızlı Elektrikli Şarj Merkezi’nin açılışını yapacaklarını duyurdu.

İlk olarak 2022 Temmuz ayında Allego ile stratejik iş birliğinin duyurusunu yapan Radisson Otel Grubu, iş birliğinin başlangıcından bu yana, Avrupa’daki çevreci seyahat ağını, ultra-hızlı ve standart seçenekli şarj çözümleri ile 220 lokasyonun üzerinde, 510’dan fazla şarj noktasıyla büyüttü. Avrupa’da elektrikli araç şarj çözümleri üreten Allego şirketi iş birliğiyle, e-mobiliteyi destekleme ve EMEA bölgesinde 510'dan fazla elektrikli araç şarj istasyonu ağını genişletme hedefleri kapsamında, grubun ilk ultra hızlı Elektrikli Şarj Merkezi’nin açılışını yapacaklarını duyuran  Radisson Otel Grubu, ayrıca Hindistan’da da Sunfuel iş birliğiyle, 100’ün üstünde otelle portfolyosunu genişletti.

İlk ultra hızlı Elektrikli Şarj Merkezi Frankfurt'ta çıkan grubun ultra hızlı şarj noktasında, kullanıcılar otelde bir iş toplantısına katılırken veya otelde sadece bir şeyler atıştırırken bir arabayı şarj etmek yaklaşık 20 dakika sürüyor. Radisson Otel Grubu, Yeşil hareketlilik ve sürdürülebilirlik felsefesi kapsamında, karbondan arınarak, 2050 yılına kadar net sıfır karbona ulaşmayı hedefliyor. Grup, son 10 yılda karbon emisyonlarında %30'luk bir azalma elde etti ve 2019'dan bu yana 30.300 ton karbonu dengeledi.

www.radissonhotels.com