Radisson Hotel Group, EMEA'da 70 anlaşma ve açılışa imza attı


Radisson Hotel Group, 50'den fazla otel anlaşması ve 30'a yakın açılış gerçekleştirdi.

Radisson Hotel Group’un güçlü stratejik büyüme ve dönüşüm planı, pandemide yaşanılan zor dönemin ardından şirketin hızlı bir şekilde toparlanmasını sağladı. Salgının başlangıcından bu yana Radisson Hotel Group, sadece Çin'de kesinleşen 100 otel anlaşması da dahil olmak üzere dünya çapında 250'den fazla otel anlaşması yaparak çalışmalarını genişletti.

  

Global İş Geliştirme Başkanı Elie Younes konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

"Girişimlerimiz konuklarımızı ve yatırım ortaklarımızı da çok yakından ilgilendiriyor. Çalışanlarımıza ve markalarımıza duydukları güveni kaybetmeyen işletme sahiplerimize minnettarız. Seyahat sektöründe yavaş yavaş bir toparlanma sürecine girdiğimiz bugünlerde, konuklarımıza daha fazla seçenek sunmaya ve işletme sahiplerimize daha fazla fırsat yaratmaya devam etmeye kararlıyız.”

  

İşletme sahiplerinin, iş ortaklarının ve konukların tercih ettiği marka olma taahhüdünü sürdüren Radisson Hotel Group, 2021'nin başından bu yana EMEA'da 50'den fazla otel anlaşmasına imza attı. Grubun 2021’in 3. çeyreğinde ulaşılan önemli kilometre taşları ise şöyle:

  • Londra’daki ilk Radisson RED oteli Radisson RED London Greenwich The O2 açıldı.
  • Beşi yazın açılmış olan yedi yeni otel anlaşmasıyla 1600 odaya ulaşarak, Fas'ta da güçlü bir genişleme sergiledi. Radisson Hotel Group böylece Fas portföyündeki otel sayısını 10'a çıkarırken ülkede 2025 yılına kadar faaliyette ve gelişmekte olan 15 otele ulaşma stratejisini de hızlandırmaya devam edeceğini açıkladı.
  • Grup, Thakher City'de yaklaşık 1000 oda ve kiralık daire ile Mekke, Suudi Arabistan'daki varlığını iki katına çıkardı. 
  • Grup, Sochi, Rusya'da ikinci Radisson Collection oteli için anlaşma yaptı ve Milano ve Sevilla'da iki olağanüstü Radisson Collection otelinin açılması ile bu marka altında ilk kez İspanya’ya girmiş oldu ve İtalya’daki varlığını genişletti.
  • Radisson Individuals markası, görücüye çıkmasından bu yana geçen bir yıl içinde Yunanistan'daki ilk Radisson Individuals tesisi olan Anda Hotel Athens dahil EMEA'da 20'den fazla otele ulaştı.

 Radisson Hotel Group, BM COP26 konferansına çok kısa bir süre kala, konaklama sektöründeki sorumlu toparlanmayı destekliyor. Grubun 2025 yılına kadar karbon ve su ayak izini %30 azaltma hedefine uygun olarak, Radisson Hotel Group, İspanya'da ilk olduğunu açıkladığı LEED (Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik) Hospitality Gold sertifikalı oteli Radisson Collection Hotel de dahil olmak üzere, Magdalena Plaza Sevilla, Radisson Collection Hotel Gran Via Bilbao, Radisson RED Hotel Dubai Silicon Oasis ve Hindistan'daki Radisson Resort & Spa Lonavala gibi yeni tesislerle portföyündeki yeşil otel sayısını artırmaya devam ediyor.