Olimpiyat yolunda


2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda ülkemizi temsil edecek yelkencilerimiz, 30 Nisan'da Ortaköy Feriye Lokantası'nda düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi.

Türkiye Yelken Federasyonu'nun öncülüğünde gerçekleşen buluşmada altı farklı branşta mücadele eden sekiz sporcu ile antrenörleri Paris öncesi duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Zorlu hazırlık sürecinin ardından Paris'te temsil hakkı kazanan Olimpik Milli Yelken takımımız, aynı zamanda branşta yer alacak 63 ülke arasında sporcu sayısıyla ilk 10'a girmeyi başarmanın da mutluluğunu yaşıyor.
 
 
Galatasaray SK Yelken Şubesi'nden Ecem Güzel ILCA 6, Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi sporcuları Yiğit Yalçın Çıtak ILCA 7'de; Nacra 17'de Beste Kaynakçı ve Alican Kaynar, formula kite branşında Derin Atakan, 470 Karışık'ta Deniz Çınar ve Lara Nalbantoğlu ile IQ Foil'de Merve Vatan yaz olimpiyat oyunlarında Türkiye adına yarışacak sporcularımız.

 
Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak'ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıda Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Veli Ozan Çakır da Paris sürecinde yaşanan gelişmeleri aktararak tebriklerini paylaştılar. 
 
Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Eylül 2021 tarihinden bu yana Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Toto Teşkilat Başkanlığımız, Türkiye Milli Olimpiyat Komitemiz, Lojistik Sponsorumuz Arkas Holding, Sportif Kadrolarımız, Kulüplerimiz ile birlikte yürüttüğümüz Olimpik Kampanyada mücadele ettiğimiz sekiz yelken sınıfının altısında ülke kotasını almış bulunuyoruz. Sporcularımız sadece kendi yetenekleri ve çalışmalarıyla değil aynı zamanda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için gösterdikleri özveriyle de takdir edilmeyi hak ediyorlar. Bizler, bu kampanyada ülkemizi temsil edilecek olan sporcularımızı gururla destekliyoruz. Sporcularımıza, antrenörlerimize başarılar diliyor, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edecekleri konusunda güvenimizi belirtmek istiyorum."

26 Temmuz–11 Ağustos tarihleri arasında Fransa’da gerçekleşecek Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek sporcularımıza başarılar diliyoruz.