Montblanc’ın yeni eseri: Meisterstück 80 Günde Devriâlem


Montblanc Meisterstück Around The World in 80 Days koleksiyonu üç kalemden meydana geliyor.

Meisterstück Around The World in 80 Days Resin Le Grand&Classique; üzerlerinde Phileas Fogg’un seyahatinin temel öğeleri olan okyanus ve iskambil kağıtları desenlerini barındıran, değerli mavi reçineden yapılma kapak ve gövdeden oluşuyor.

Meisterstück Around The World in 80 Days Resin Doué Edition’ın platin kaplama kapağında dalga deseni ve buharlı gemi figürü yer alırken, gövdesinde hafif gradyan efektli, ışığı yansıtan, mavi lak görülüyor. Kapak, üzerinde buharlı gemi bulunan, metal bir kabartma ile süslendi.

Meisterstück Around The World in 80 Days Solitaire Edition; seyahatin ilk 18 günündeki buharlı gemi ve okyanus dalgalarına ithafen kıvrımlı bir desene sahip, ışığı yansıtan, mavi laklı bir kapak ve gövdeden oluşuyor. Ayrıca buharlı gemi kabartması da var. El yapımı, çift renkli, rodyum ve şampanya tonlarındaki 18K altın kaplama uçta ise Jules Verne’in macera öykülerine atıfta bulunan sıcak hava balonu figürü yer alıyor.

     

                                       

Tüm bunların yanı sıra kitabın sahip olduğu lider ve maceracı ruha ithafen, akıllı saat, kırtasiye malzemeleri ve uyumlu aksesuarlar da yer alıyor. Koleksiyondaki akıllı saate özel bir “80 Gün” yüzü ve koleksiyonda vurgulanan okyanus desenini taşıyan, mavi, dana derisi kayış bulunuyor. Dalga desenli, mavi, deri kalem kılıfı, kitabın temasına uygun desenler, dana derisi defterler ve ünlü romandan ilham alan, koyu mavi bir mürekkep ise kırtasiye ürünlerini oluşturuyor. Koleksiyon kapsamında; erkekler için özel tasarlanan aksesuarlar, iskambil sembolleriyle süslü, yuvarlak, çelik kol düğmeleri, deri ve çelik bileklikler yer alıyor.

http://www.rotapsaat.com