Mimi artık Türkiye’de


Türkiye’de yeni faaliyete geçen Pluvinda Denizcilik ile Mimi, 2023 Ekim ayında ilk kez Türkiye’de!

İstanbul’da kurulan Pluvinda, 1975’te kurulan Mimi’nin sofistike tasarımı, yüksek kalitesi ve saygınlığını Napoli’de yerinde inceledi. Bölgenin en popüler gozzo yatlarının distribütörlüğünü yapmak üzere Campania’daki tersane ile anlaşmaya vararak, markanın Avrupa’daki 6’ıncı distribütörü oldu. Böylece Mimi markası, 20 ülkeyi aşan noktada temsil edilmeye başladı.Klasik gozzo tasarımlarını çok özel dokunuşlar ile sürekli yenileyen Mimi, modern ihtiyaçlar gözetilerek farklı müşteri kitlelerine hitap eden yenilikçi tasarımlarıyla her daim sahip olduğu dinamik çizgiyi, Pluvinda ile birleştiriyor.


 

İstanbul merkezli Türk distribütör Pluvinda Denizcilik, Cantiere Mimi’nin sahibi Domenico Senese ile yaptığı anlaşmanın ilk aşamasında, iki ayrı kabin sunan, sert tavanlı ilk gozzo yatı olan Libeccio 11 Cabin modelini Türk denizcileri ile Kalamış Marina’da buluşturacak. 8.5 walkaround ve sport modelleri ile teknenin uluslararası başarısının da onayladığı büyüleyici tasarım Libecco 9.5 walkaround’a ek olarak serinin 11 WA modeli de, 2024 yılında Türkiye'de satışa sunulacak.

Yüzlerce ada ile süslenmiş 8.000 km'lik muhteşem sahil şeridi ile uluslararası yatçılık meraklıları için giderek daha çekici bir destinasyon olan Türkiye için; Valerio Rivellini tarafından Navis Marine ortaklığında tasarlanan 6,5 ila 13,5 metre arasında değişen gozzo yatlar da sıradaki listede.