Kapalı gişe


Kraken Yachts, 2022 sonunda yeni modeli Kraken 58’in üretiminin de başladığını müjdeledi.

2022 başında İstanbul’daki tersanesini Bodrum’a taşıyan Kraken Yachts, artan talebe cevap verebilmek adına üretim yerini ve ekibini genişletti. Kraken Yachts Yönetim Kurulu Başkanı Dick Beaumont konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Kraken Yachts için harika bir sene oldu. Kraken 50’yi Avrupa’da denize indirdikten sonra gelişen büyük talep, inşa kapasitemizi artırmak için alternatif aramamızı gerektirdi ve bu da Türkiye’de yelkenin merkezi olan Bodrum’da yeni evimizi bulmamızla sonuçlandı. 2022’yi dopdolu bir sipariş defteriyle kapatırken, taşınmanın tam zamanında alınmış bir karar olduğundan da emin olduk. Bodrum’un zengin tekne inşa kültürüne katkı sağlamaktan gurur duyuyorum” dedi.

Kasım ayında Kraken 58’in üretimine başlayan marka, bu modelin de Kraken 50 gibi iddialı bir açık deniz gezgini olduğunun altını çiziyor. Kraken 58 farkını, sunduğu daha cömert alanlarda ortaya koyuyor. Kraken Yachts Genel Müdürü David Leggett, “Kraken 58 gibi yeni bir projenin tanıtımını yapmak çok heyecan verici. Hiç şüphesiz, yatlarımızı dünya çapında güvenlik ve konfor içinde yelken açmak isteyen denizciler için en iyi seçim haline getiren aynı emniyet anlayışı, Kraken 58’in tasarımında da uygulandı. Kraken 58’in inşası daha yeni başlamışken üç sipariş aldık. Uluslararası tanıtım etkinlikleri yapıldıkça bu sayının önemli ölçüde artmasını bekliyoruz. Hem tekne sahipleri hem de tüm Kraken ekibi, 2023 yazının sonunda yatı denize indirdiğimizde bu sıkı çalışmanın meyvelerini verdiğini görmek için sabırsızlanıyor” dedi.

Kraken Yachts, sağlam bir genişleme planıyla iş gücünü   %600 oranında büyüterek, bölgeye de önemli bir katkıda bulundu. Bununla birlikte firma halen, sadece bir iş değil, Türkiye’nin en heyecan verici üretim tesislerinden birinde kariyer yapmak isteyen nitelikli üretim personeli ve işçi aradığını da özellikle vurguladı. 

http://www.krakenyachts.com