İzmir’de fuar heyecanı


MAST (Marine Saloon Trade)-Tekne, Tekne Ekipmanları ve Deniz Aksesuarları Fuarı, 28 Mart-2 Nisan 2023 tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek.

Sektör fuarlarının yavaş yavaş geri dönmesiyle sevinip yeniden bir araya gelirken, 2023 yılındaki etkinliklere bir de kara fuarı eklendi.
15 yıldan uzun süredir Boat Show organizasyonu yapan ED Fuarcılık ve İZFAŞ’ın iş birliği ile düzenlenecek etkinlikte yabancı tekne markaları, sektörün en büyük yerli üreticileri, ekipman ve aksesuar firmaları yer alacak. ED Fuarcılık ve İZFAŞ, Türkiye’nin bu yeni fuar alanı olan Fuar İzmir’de, MAST (Marine Saloon Trade)-Tekne, Tekne Ekipmanları ve Aksesuar Fuarı’nı yapmak için hazırlıklara devam ederken, katılımcılar ve ziyaretçiler ise geri sayıma başladı bile. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, İzmir’i Türkiye’de fuarcılığın başkenti yapma ve dünya fuarcılığında ön plana çıkarma vizyonu doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen fuar, sektördeki farklı ürün yelpazelerini tek çatı altında bir araya getirecek. Yat ve Tekne Endüstrisi Derneği (YATED) ile İzmir Tekne ve Yat İmalatçıları Dayanışma Derneği’nin (TEKİMDER) de destekçileri arasında yer aldığı fuarda; motoryat, yelkenli, şişme bot, sürat teknesi, dıştan takma motor, ana makine, tekne elektroniği gibi ekipman ve aksesuarları, su sporları ekipmanı, dalış malzemeleri, balıkçılık malzemeleri gibi ürünler sergilenecek. Bu alanda faaliyet gösteren firmaların yanı sıra dernek ve resmî kurumlar, acenteler, eğitim veren kuruluşlar da katılımcılar arasında yer alacak. B2B görüşmeleri, alım heyeti ve profesyonel ziyaretçileri ile ticari anlaşmalara zemin hazırlayacak fuar, yeni iş birlikleri kurmanın yanı sıra sektörün yıllık ticaret hedeflerine ulaşmasına, iş hacmini artırmasına ve ihracatı büyütmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. Fuarla ortaya çıkan potansiyel; uzun vadede İzmir ekonomisine, turizme ve yeni yatırım olanaklarının ortaya çıkmasına destek olacak.
28 Mart-2 Nisan 2023 tarihleri arasında, 10:00-18:00 saatlerinde ziyaret edilecek fuar, birçok ürün yelpazesini ziyaretçilerle buluşturmayı ve sektörün kara fuarında yeni buluşma noktası olmayı hedefliyor.
www.marinesaloontrade.com.tr