İstikrarlı güven


Türk deniz sigortacılığının birleştirici ve çözüm odaklı ismi Türk P&I Sigorta, 10 yıldır sürdürdüğü istikrarlı güveni uluslararası pazarda göstermeye devam ediyor.

24.03.2024
Türk P&I Sigorta'nın finansal değerlendirme notu arttı.
Fitch Ratings'in 2024 yılı Mart ayında tamamladığı değerlendirme sonucunda Türk P&l'ın; "Sigortacının Ulusal Finansal Gücü" skalasındaki notu "A+"; "Sigortacının Uluslararası Finansal Gücü" skalasındaki notu "B+" olarak ilan edilmiş, not görünümü de "durağan"dan 'pozitif'e çevrilmiştir.
 
Fitch Ratings tarafından 19 Mart 2024 tarihinde yayınlanan açıklama ile, "Sigortacının Ulusal Finansal Gücü" skalasındaki notun "A+" olarak açıklanması aynı zamanda Türk P&l'ın ulusal ve uluslararası deniz sigortacılığındaki konumunun, güçlü ve stratejik sermayedar yapısının, uluslararası seviyedeki reasürans korumasının ve artan pazar payı ile sektördeki etkisinin teyididir.
Aynı açıklamada belirtildiği üzere, Türk P&l'ın "Sigortacının Uluslararası Finansal Gücü skalasındaki notu ise Türkiye'nin ülke notu ile sınırlandırılmaktadır.
 
Türk P&l'ın "Sigortacının Uluslararası Finansal Gücü skalasındaki notu "B" den "B+" seviyesine yükselmiştir. Açıklanan not artışı ve görünümün pozitif olarak teyit edilmesi, kurulduğu günden bu yana faaliyetlerini güçlü şekilde geliştiren ve büyümesini sürdüren Türk P&l'ın, hem ülke çapında hem uluslararası denizcilik sigorta pazarında sağlam adımlarla ilerlediğinin ispatıdır.