Gençler ile genç rekorlar


2021’de solo, 2022’de duo (iki kişi) olarak gerçekleştirdiği Türkiye Turu Rekoru’nun sahibi Tolga E. Pamir, üçüncü rekor denemesi için başvuruları beklediğini duyurdu.

Bu sefer önceki rekorlarından farklı olarak dört genç yelkencileriyle birlikte dört denizimize meydan okumayı planlayan Pamir, yeni projesinin başvuru sürecini hakkında “Yelken bilgisi ve seviyesi çok önem taşıyan bir kriter değil. Ancak tabii ki spora ve denize duyulan tutku ve tecrübenin büyük önemi var. 20-25 yaş arası, üniversite öğrencisi sporcuların başvurularını dikkate alacağız. Çünkü belirli bir olgunluk düzeyi, doğanın çetin şartları karşısında ayakta durma gücü gerekmektedir. Her ortamda olduğu gibi denizde eşitlik benim için en büyük kriter. Bu sebeple iki kadın ve iki erkekten oluşan bir ekip kurmayı amaçlıyorum” dedi.
5 Ocak 2023’e kadar kişisel e-posta ve sosyal medya hesapları üzerinden gelen başvurular değerlendiriliecek. Ardından ise seçilen ekip ile rekor denemesi için Artvin’in Hopa Limanı’na doğru yola çıkılacak.