Farklı hikayelerden hediye gemiler


Georgios Fragkoulis, tamamen el yapımı ve atık malzemelerden tasarlanan dekoratif gemileri kişiye özel olarak tasarlıyor.

Eski ve atık eşyalarla yeni hikayeler yaratan Junk Art sanatının en önemli temsilcilerinden Molivos’lu sanatçı Georgios Fragkoulis, topladığı atık malzemeleri yeniden yorumlayarak, yeni senaryolar yazarak tekrar hayata geçiriyor. Sahilde, sokakta ya da doğada bulduğu tahtaları, plastik malzemeleri ve eski metal mekanizmaları toplayarak dekoratif gemilere dönüştüren Georgios Fragkoulis, aynı zamanda tamamen el yapımı ve atık malzemelerden tasarlanan bu dekoratif gemileri kişiye özel olarak da tasarlıyor.

Çöpe ya da sahile atılan malzemelerin aslında ömrünün tamamlamadığını, size yeni hayaller kurduracak birer sanat eserine dönüştürülebileceğinin altını çizen sanatçı, kişiye özel tasarımlarda; kişinin isteklerine, yaşadığı ülkeye, hayat felsefesine ve özelliklerine göre bir senaryo planlıyor. Terk edilmeye yüz tutan birçok nesneyi yeni hikayelerle buluşturan sanatçı, özel siparişleri haricinde Molivos’ta bulunan satış mağazasında da atık malzemelerle yaptığı gemileri, dekoratif objeleri, kendi çizdiği dini ikonları ve el yapımı takıları da sergileyerek satışa sunuyor.

Yeni yılda sevdiklerinize; tasarlandığı kişinin özellikleri, düşünceleri, hayat felsefeleriyle şekillenen gemiler hediye edebilirsiniz.

www.junkdeco.com