Bir Bodrum klasiği: Bodrum Cup


American Hospital isim sponsorluğu, Çağdaş Holding ana sponsorluğuyla gerçekleştirilen American Hospital The Bodrum Cup’ın bu yıl 34'üncüsü gerçekleşti.

18 Ekim Salı günü 11:00'de Metro etabı ile başlayan yarışın ilk etabı, Bodrum’dan start alarak Çökertme’de son buldu ve bu etabın önde gelen ismi Hızır 1 oldu. 19 Ekim’de başlayan Opet etabı ile Çökertme'den start alındı ve Kissebükü'nde ikinci etap tamamlandı. Bu etapta ilk sırayı Take It Easier aldı. 20 Ekim Perşembe günü gerçekleşen By The SEA etabında, Kissebükü'nden start alan üçüncü yarış, Gümüşlük'te son buldu. Take It Easy, hem Opet-Çökertme Kissebükü etabında hem de By The SEA Kissebükü-Gümüşlük etabında birinci oldu. 21 Ekim Cuma günü başlayan Çağdaş Holding etabında yarışçılar Gümüşlük'ten start alarak başlangıç noktası olan Bodrum'a döndüler. Bu etapta ise Jasmin 1 teknesi önde geldi. 22 Ekim'de Bodrum-Bodrum rotasında tamamlanan son mücadelenin ardından ise kazananlar belli oldu. Bodrum Cup'ta kazanan hanesine Hızır 1 ismini yazdırdı ve şampiyona Ersin Tavukçu imzalı özel tasarım ödül takdim edildi.

Hızır 1 ayrıca ‘The Challenge’ kategorisinin de galibi olarak Anadolu Sigorta sponsorluğuyla Evren Erol tarafından hazırlanan ödülü kaldırdı. Şampiyonanın Gulet kategorisinde ise kazanan STS Bodrum idi ve Çağdaş Holding sponsorluğunda Pınar Irmak Çağlar tarafından hazırlanan ödülü aldı. Bu sene üst üste üçüncü kez şampiyonluğu elde eden Hızır 1, bu başarısıyla regatta bayrağının da sahibi oldu. Ağanlar Tersanesi’ndeki ödül töreninin ardından gerçekleşen Athena konseri ile tüm katılımcılar yarışın bitişini kutladılar.

Bodrum Cup da bir de acı olay yaşandı. Filo 19 Ekim’de Kissebükü Koyu’ndayken Cruiser sınıfındaki Cape Horn isimli teknede yarışan 49 yaşındaki Dr. Nihan Eren, kalp krizi geçirdi ve tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı. Merhumeye Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı dileriz.