Beşkardeş TwoStar'da


İki kişilik Kuzey Atlantik geçişi 2024 TwoStar, 5 Mayıs'ta start alıyor

İngiltere, Plymouth'tan başlayarak Amerika, New Port'ta tamamlanacak iki kişilik Atlantik geçişi TwoStar'da yarışacak Ertan Beşkardeş'e Hollandalı kaptan Ariën Lekkerkerker eşlik ediyor.
 
Ertan Beşkardeş
 
Ariën Lekkerkerker
 
İkili, yaklaşık 3300 mil boyunca 36 feet'lik Lazy Otter adlı tekneleri ile mücadele verecek. Bu aynı zamanda denizcinin pandemi sebebiyle iptal olan 2021 Ostar yarışına katılmak üzere yola çıktığı Rustler36.
 
Lazy Otter
 
Beşkardeş bu kararın ardından zorlu koşullarda 2 ay geçirerek Fransa'ya varmayı başarmış, tekneyi şimdiki sahibi olan ekip arkadaşına satmıştı. Lekkerkerker ise 11 metrelik Lazy Otter ile 2026 Golden Globe Race'te yarışacak.
 
5,80 metrelik Trekka

Beşkardeş son olarak geçtiğimiz kasım ayında Mini Transat'a katılarak 5,80 metrelik Trekka ile tek başına Atlantik'i aşan dört kişiden biri olmuş, 36 günlük seyir sonrası 2024'ü Antigua'da karşılamıştı.
 
TwoStar Rotası

1981 yılından bu yana dört yılda bir düzenlenen TwoStar, 27-60 feet uzunluğundaki tek ve çift gövdeli teknelerle yapılıyor. Bu yılki yarışta 5 ekip mücadele verecek. Yarış, YB Races uygulaması ve yer alan bağlantı üzerinden takip edilebilir.