2050’de sıfır emisyonlu Radisson Hotel Group


2021 Sorumlu İşletme Raporu’nu SBTi Net Sıfır Standardına (SBTi Net-Zero Standard) uygun olarak yayınlayan Radisson Hotel Group, 2050 hedeflerini açıkladı.

Bu hedefler arasında, 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefine ulaşmak, sektörler arası Net Pozitif Ağırlama Hizmetlerine Giden Yol (Pathway to Net Positive Hospitality) ve Sürdürülebilir Otel İşletmeciliğinin Temel İlkeleri (Hotel Sustainability Basics) girişimlerinin uygulamasının hızlandırılması ve ödüllü bir işveren olarak grubun insanlara, topluma ve gezegene yönelik taahhüdünün bir kez daha teyit edilmesi yer alıyor.

Faaliyet alanları

Gezegeni düşün

Radisson Hotel Group’un sürdürülebilirlik geleneğini ileri taşıma düşüncesiyle belirlediği uzun vadeli hedefler arasında, Bilime Dayalı Hedefler Girişiminin (SBTi) Net Sıfır Standardı ile uyumlu olarak, en geç 2050 yılına dek sera gazı emisyonunu net sıfıra indirmek bulunuyor. Radisson Hotel Group, net sıfır emisyon hedefine ulaşmak hedefi doğrultusunda 1.5°C’ye Yönelik İş Hedefleri (Business Ambition for 1.5°C) ve UNFCCC Hedef Sıfır Emisyon (UNFCCC Race to Zero) kampanyalarında yer alacak.

İnsanları düşün

Radisson Hotels Güvenlik Protokolünün lansmanı ve portföydeki tüm otellerde uygulamaya konulmasının ardından kriterlere uygun otellerin tamamında önemli ve güncel güvenlik protokollerinin hayata geçtiğini ve doğru şekilde uygulandığını temin etmeye yönelik SGS tarafından yürütülen üçüncü taraf doğrulama çalışması tamamlandı.

Toplumu düşün

26.500 saatten fazla gönüllü çalışma yürüten ekip üyeleri, grubun küresel yardım kuruluşu iş ortağı SOS çocuk köylerinin de aralarında bulunduğu yardım kampanyalarına 510.000 €’dan fazla bağış yaptı. Hindistan gibi ülkelerde, Grubun suya erişime yardım faaliyetleri alanındaki iş ortağı Just A Drop aracılığıyla 28.500’den fazla insanın temiz içme suyuna ve hijyen imkânlarına ulaşmasını sağladı.

Videoyu izlemek için:

https://www.youtube.com/watch?v=Cx6f27iijC4

www.radissonhotels.com