Popüler Konular : En mavi festival ‘Cu... | Eylül navigasyon... | 'Cup'ışalım mı? Deni... | En yaşlı devrialemci... |
Erden Eruç yeniden okyanusta
Naviga
6.06.2016
A | a


Türkiye'nin ilk okyanus kürekçisi, dünyanın ilk üç okyanus geçen sporcusu olan ve dört Guinness rekorunu elinde bulunduran Erden Eruç, yeni bir mücadele için denize açıldı. Yaklaşık 2.400 milik bir parkura sahip, iki ya da dört kişilik ekiplerin mücadele ettiği Great Pacific Race’e katılanlar arasında Eruç da yer aldı. Pasifik Okyanusu’nda yapılan yarışta 7,3 metre boyunda ve 1,82 metre eninde, ufak bir kapalı alana sahip tekneler kullanılıyor.
Bu yıl Great Pacific Race'te start hattında 11 ülkeden gelen sekiz ekip var; bunlar biri de Erden Eruç’un son anda biraz da şans eseri dahil olduğu Sons of Pacific. Pasifik’teki bir nevi dayanıklılık testi olan bu zorlu yarış öncesi sorularımızı yanıtlayan Eruç; “Monterey Bay ile Honolulu arasında yapılacak Great Pacific Race sırasında iki kişi kürek çekeceğiz. Ekip arkadaşım Louis Bird, 1996 yılında Vladivostok’tan California’ya kürek çekerken Pasifik’te kaybolan Peter Bird’ün oğlu. Tanışmamız tesadüf eseri oldu. Onun ekip arkadaşı son anda apandisit ameliyatına alınınca yalnız kaldı ve California sahillerinde karaya doğru esen yel nedeniyle yarışta yalnız kürekçilere izin verilmiyor. O tereddüt içindeyken, ortak dostlarımızca çöpçatanlık yapıldı, tanıştırıldık ve beraber denize açılmaya karar verdik” dedi.
Sons of Pacific’in yarıştaki konumunu http://greatpacificrace.com/ adresinden takip edebilir, Eruç ile yaptığımız röportajı ve yarış hakkında geniş bilgi temmuz sayımızda bulabilirsiniz.
 
 
 
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
 
 
FIRTINA TAKVİMİ

01 Ağustos Fırtına

05 Ağustos Fırtına (3 gün)

12 Ağustos Fırtına

14 Ağustos Fırtına (3 gün)

19 Ağustos Leyleklerin Dönüşü

22 Ağustos Çaylak

31 Ağustos Mircan

 

TAKVİM
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri