Popüler Konular : En mavi festival ‘Cu... | Eylül navigasyon... | 'Cup'ışalım mı? Deni... | En yaşlı devrialemci... |
Genç Türk yelkenciler uçuşa hazır
Naviga
6.05.2016
A | a
Genç Türk yelkenciler uçuşa hazır

Geleceğin yıldız yelken yarışçılarını keşfetmek hedefiyle yola çıkan Red Bull Foiling Generation’ın İstanbul ayağı için geri sayım başladı. Yetenekli genç Türk yelkencilerin foil teknolojisiyle tanışmasına katkı sağlayacak organizasyon 13-15 Mayıs’ta gerçekleşecek. Yetenekli genç Türk yelkenciler yarışlarda, ekim ayında ABD’nin Newport şehrinde yapılacak final yarışına katılabilmek için kozlarını paylaşacak. İstanbul ayağının sportif danışmanlığını üstlenen Team Turx’ün kurucusu Edhem Dirvana, organizasyonla ilgili soruları yanıtladı, yarışlarla beraber yapmak istediklerini anlattı.
 
Red Bull Foiling Generation hakkında ne düşünüyorsunuz?
Genç yelkencilerin önünü açacak olan çok büyük bir fırsat. Yelkende su kanatlarına olan geçişi tüm dünyaya yaymak için yapılmış en iyi projedir. Biz de Türk takımı olarak bunun içinde bulunup kendimizi Dünya ile beraber ilerliyor görmekten sevinçliyiz.
 
Bu yarışta yer alacak genç yelkenciler sizin de dikkatinizi çekecektir diye düşünüyorum. Team Turx’un bu anlamda bir genç yelkenci arayışı/ihtiyacı var mı?
Kesinlikle öyle ve zaten bu yarışın yapılması yeni nesil Team Turx sporcularının teşviki için çok mühim. Red Bull Foiling Generation’ın yapılması beni gerçekten çok heyecanlandırıyor çünkü bu bize Extreme serüvenimizden edindiğimiz tecrübeyi yeni nesile aktarma yolunu açıyor.
 
Bu yarış genç yelkenciler için sizce ne gibi bir önem arz ediyor?
Yelkencilik adına devrim niteliği taşıyan bir dönemde yaşıyoruz. Su kanatları yardımı ile uçarak gitmek yelkenin geleceğidir. Ülkemizde Team Turx’ün başlamasına vesile olduğu Extreme yelkencilik, genç sporcularımızın katılımı ile kendileri kadar ülkemizi de bir adım ileriye taşıyacaktır. Yarışmaya katılan sporcular için dünyanın en iyi yelkencileri arasında yer alma şansı bulacaklar. Türkiye elemelerini kazanan iki sporcu ekim ayında Amerika’da yapılacak dünya finalinde boy gösterme fırsatı yakalayacak.
  
Yarışın amaçlarından biri de aslında tüm dünyadan Red Bull Youth Americas Cup ve America’s Cup gibi uluslararası yarışlara genç yelkenciler yetiştirmek. Sizce genç Türk yelkencileri ileride bu yarışlarda görebilecek miyiz?
Evet kesinlikle, zaten bizim en büyük hayalimiz Red Bull Foiling Generation’a katılacak genç sporcular arasından Youth America’s Cup a katılabilecek bir takım oluşturmak. Team Turx kurulduğu günden beri daima America’s Cup hayalini ve heyecanını içinde barındırdı. Red Bull Foiling Generation ve Red Bull Youth America’s Cup a katılacak genç yelkencilerimiz ileride katılacağımız America’s Cup da takımımızda yer alacaklar.
 
www.redbull.com
 
 
 
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
 
 
FIRTINA TAKVİMİ

01 Ağustos Fırtına

05 Ağustos Fırtına (3 gün)

12 Ağustos Fırtına

14 Ağustos Fırtına (3 gün)

19 Ağustos Leyleklerin Dönüşü

22 Ağustos Çaylak

31 Ağustos Mircan

 

TAKVİM
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri