Popüler Konular : Mayıs navigasyon... | Ödüle aday ... |
Islanmayan kalmasın
Naviga
29.04.2016
A | a


18 Nisan'da start alan İsrail'in en büyük deniz organizasyonu Sail Tel Aviv-Yafo Sea Festival, yarın yapılacak yarışlarla sona erecek. Plaj voleybolundan yatlara, stand up paddle'dan (SUP) yüzme ve küreğe denizle ilgili her türlü sporu desteklemeyi amaçlayan festival, ilk yılında 600 sporcunun katıldığı İsrail Gençler Yelken Şampiyonası'nın da ev sahipliğini yaptı. 
Atarim ve Israel Yacht Club'ın düzenlediği etkinlikte yarın yarışçı yatlar Sail Tel Aviv Yacht Cup'ta ter dökecek ve bu aynı zamanda ORC Avrupa Şampiyonası'nın 'eleme yarışı' olarak kabul edilecek. Sabahın ilk saatleri ise açık denizdeki yüzme yarışına ayrılmış. İlerleyen saatlerde Gordon Beach'te SUP'lar yarışırken Hilton Beach'te kürekçilerin bir kısmı mücadele edecek bir kısmı da ellerindeki kepçelerle atık toplayarak denizin kirliliğine dikkat çekecekler. Hem yarışçılar hem de en çok atık toplayanlar ödüllendirilecek. 
Amatör yatlar da unutulmamış, organizasyon komitesinden Easy Swissa'nın tabiriyle etkinliğin amacı 'karada yaşayan kuru insanları ıslatmak'. Bu yüzden amatörler için de Tel Aviv'den eski liman olarak anılan Yafo'ya gidiş-dönüş şeklinde bir ralli düzenlenmiş. Sail Tel Aviv-Yafo'yu takip etmek için Scuttlebutt ve Segeln&Yachting ile birlikte davet edilen dergimiz Naviga'nın organizasyonu düzenleyenler için ayrı bir önemi var. Swissa seneye 'ikinci ülkem' dediği Türkiye'den yatçıların İsrail'e gelmesini çok istiyor ve iki ülkenin denizdeki işbirliğinin sportif ve kültürel anlamda iki tarafa da çok olumlu şekilde yansıyacağını ifade ediyor.
 
           
 
SİTEDE ARA
               
Naviga Yayınları
 
 
 
HAVA DURUMU
 
 
 
 
 
FIRTINA TAKVİMİ

05 Nisan Kırlangıç Fırtınası (2 Gün)

11 Nisan Fırtına (Leyleklerin Gelmesi)

16 Nisan Sitte-I Sevir (3 Gün)

29 Nisan Fırtına (3 Gün)

TAKVİM
 
 
NAVİGA ÜYELİK
okuyucu@navigamagazin.com Adres: Kalamış Fener Cad. İskele Sok. (Gamze Sok.) No: 2 Kalamış 34025 Kadıköy-İ
NAVİGA E-BÜLTEN
 
Tasarım & Kodlama: Tekklik Bulut ve Internet Hizmetleri