Bodrum'da av zamanı
Naviga
30.10.2015
A | a


Bu yıl 43 tekne ve 250 katılımcıyla start almaya hazırlanan 7. Bodrum Uluslararası Sportif Balıkçılık Turnuvası, hava şartları nedeniyle ertelenmek zorunda kaldı. 28 Ekim’de 30 açık deniz balıkçı teknesi ve 200 kişinin katılımıyla başlayan turnuva, dev balıkların peşinde devam ediyor.
Bodrum Milta Marina ve Marina Yacht Club bünyesinde, Bodrum Marine Group, Mercury Sport’un ana sponsorluğundaki turnuvayı düzenleyen Haluk Tepe bu etkinliği daha geniş kitlelere ulaştırmak için yerel yetkililer ve sponsorlarında önümüzdeki yıllarda da desteklerinin artarak devam etmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.
IGFA Türkiye temsilcisi Dr. Serdar Günseren de Bodrum’un bundan böyle Akdeniz’in en önemli sportif balıkçılık merkezlerinden biri olacağını ve bu organizasyonların turizm mevsimini de uzatarak bölge turizmini bir adım öteye taşıması için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.
7. Bodrum Uluslararası Sportif Balıkçılık Turnuvası’na katılan yarışmacılar olta balıkçılığının uzun yıllar yapılabilmesi için yakaladıkları balıkların büyük kısmını sağlıklı bir şekilde denize geri bırakıyor ve bu sayede hakem heyetinden ek puan kazanıyor. Başhakem, IGFA Türkiye temsilcisi Dr. Serdar Günseren turnuva öncesi tüm yarışmacılara Yakala ve Bırak tekniği, turnuva kuralları ve etik balıkçılık ilkeleri ile ilgili bilgilendirme yaptı.
Turnuvada 10.000 dolar değerinde çeşitli ödüller dereceye giren katılımcıların olacak.